Dożynki w Bogutach-Piankach 1 września 2024

Dożynki w Bogutach-Piankach 2024

Tradycyjnie w pierwszą niedzielę września odbyły się gminno-parafialne dożynki, podczas których dziękowano za tegoroczne plony. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele parafialnym w Bogutach-Piankach. Druga część wydarzenia miała miejsce na placu za urzędem gminy. Tam czekały na wszystkich przeróżne atrakcje: pokaz młocki młockarnią i cepami, pokaz wypieku chleba i placków, kuchnia polowa, plac zabaw dla dzieci, stoiska gastronomiczne i handlowe, wystawa starych traktorów, konkursy i warsztaty. Na scenie prezentowały się zespoły ludowe, dziecięce i rozrywkowe.

Drugą część wydarzenia rozpoczął Wójt Gminy Boguty-Pianki Jędrzej Drewnowski, prosząc o uczczenie minutą ciszy poległych podczas II wojny światowej w rocznice jej wybuchu. Następnie powitał gości i podziękował wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tegorocznych dożynek. Po „obrzędzie chleba”, któremu wtórował swoim śpiewem Zespół Żurawiacy rozpoczął się pokaz młocki i wypieku chleba. O 14:30 na scenie zagościły grupy artystyczne prezentując różnorodny repertuar. Wystąpili: Zespół Mali Żurawiacy, Chór Szkolny przy Szkole Podstawowej w Bogutach-Piankach, uczniowie Szkoły Podstawowej w Tymiankach-Buciach, Małkinianka, Nadbużanie, Kwiaty Polskie, Klub Seniora z Andrzejewa, Żurawiacy, Doris, Mixtoura, Diadem, Denim. Do późnych godzin wieczornych plac rozbrzmiewał muzyka i wrzawą.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowania do wydarzenia. Dziękujemy:

• Radnym Gminy Boguty-Pianki oraz sołtysom
  • Ochotniczej Straży Pożarnej w Bogutach-Piankach
  • Członkiniom Koła Gospodyń Wiejskich w Tymiankach-Buciach
  • Członkom Klubu Seniora w Bogutach-Piankach
  • Dyrektorom, nauczycielom i uczniom Szkół Podstawowych z terenu gminy Boguty-Pianki
  • Dyrektorowi Gminnej Biblioteki Publicznej w Bogutach-Piankach
  • Członkom stowarzyszenia Towarzystwo Nasze Boguty
  • Członkom Zespołu Ludowego Żurawiacy
  • Pracownikom urzędu gminy oraz GOKiS u w Bogutach-Piankach

Udostepniającym swoje podwórka na przestrzeń parkingową:

dziękujemy państwu Boguckim, Kiełczewskim, Zakrzewskim, Stokowskim

Dziękujemy udostepniającym eksponaty i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli nas w organizacji tegorocznych dożynek.

Dziękujemy sponsorom, którzy wsparli organizatorów finansowo oraz rzeczowo. Są to:

• Przedsiębiorstwo Green Genius Sp. Zo.o. (partner)
  • Firma Hortus Beata i Paweł Dmochowscy
  • BS w Czyżewie
  • Firma transportowo-usługowa Mirosław Przesmycki
  • Przedsiębiorstwo Handlowo - Usługowe Zorza Wojciech Jastrzębski
  • Firma Mado Andrzej Mróz
  • Skłodowski Spółka Jawna Zaręby Kościelne
  • ROLSTAL Ostrów Mazowiecka
  • Agencja Reklamowo -Informacyjno- Usługowo-Handlowa Mirosław Dylewski
  • Kraina Zabawy Kamil Dołęgowski
  • Animacje Bajkowo Dzieciom z Ciechanowca
  • Automatyka Arkadiusz Czyżewski
  • Kaltrans Paweł Śledziewski
  • PHU Robert Godlewski
  • Zakłady Mięsne Nienałty Szymany Skłodowscy Sp. Z o.o.
  • Michał Mańko
  • Goł-Bud Andrzej Gołębiewski