"Kultura to nie żaden cud, lecz zwykla świeczka,
to tych spod serca parę nut, ludzkość serdeczna".
                         Konstanty Idlefons Gałczyński

Menu Główne
Dane kontaktowe

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu
w Bogutach-Piankach
ul. Olszewskiego 2
07-325 Boguty-Pianki
Numer NIP: 759-15-83-987
Adres e-mail: gokisboguty@wp.pl
Tel. 862775074
Godziny otwarcia:
Poniedziałek-Piątek: 7:30 - 15:30.

Licznik odwiedzin strony
Harmonogram Tygodnia

Wtorek - 18:00 - spotkania Klubu Seniora

Środa - 18:00 - muzyczne środy - Zespół Żurawiacy

Czwartek - 18:00 - twórcy i poeci

Siłownia - codziennie do 22:00

Współpraca

Muzeum Rolnictwa im. Ks. K. Kluka w Ciechanowcu

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu od lat współpracuje z Muzeum Rolniczym im. Ks. K. Kluka w Ciechanowcu. W 1985 r. dyrektor Roman Świerżewski nawiązał współpracę z byłym dyrektorem Kazimierzem Uszyńskim przy organizacji po raz pierwszy Świętego Wieczoru w chacie - fili Muzeum w Drewnowie-Ziemakach, gdzie w kolejnych latach organizowane były dożynki i wykopki pod wiatrakiem. Dużo cennych dokumentów, eksponatów i fotografii po organizowaniu ważnych wystaw ośrodek przekazał do muzeum.

Politechnika Warszawska - Wydział Elektryczny

Współpraca naszego ośrodka kultury z Wydziałem Elektrycznym Politechniki Warszawskiej trwa od 1988 r. od chwili utworzenia Izby Pamięci prof. Kazimierza Drewnowskiego w Drewnwie-Ziemakach, którą zainicjował prof. Mieczysław Hering. Współpraca bardzo nasiliła się z chwilą powołania na dziekana prof. Jacka Czajewskiego, prof. Romana Barlika, a w szczególności prof. Stanisława Kulasa. Od połowy lat 90-tych organizowane były wspólne majówki pod wiatrakiem i nad Bugiem, wyjazdy na kuligi do Korycin oraz wspólne kolędowania podczas "Świętego Wieczoru". Zespół Żurawiacy gościł dwukrotnie na wydziale gdzie zorganizowane były wspólne występy zespołów oraz uczestnictwo w koncercie ZPiT Mazowsze oraz wspólnym wieczorku karnawałowym.

Stowarzyszenie "Wspólnota Polska" Oddział w Łomży

Od kilkunastu lat trwa współpraca z Oddziałem Łomżyńskim "Wspólnota Polska". Ośrodek Kultury często gości zespoły i delegacje z zagranicy. Natomiast zespół "Żurawiacy" bierze udział w organizowanych uroczystościach przez Stowarzyszenie, kilkakrotnie zespół występował na wyjazdach zagranicznych, najczęściej na Litwie i Ukrainie. Członkowie ludowego zespołu "Żurawiacy" są członkami "Wspólnoty Polskiej". Zespół "Żurawiacy" corocznie występuje w Łomży na organizowanym spotkaniu noworoczno-opłatkowym przez "Wspólnotę Polską".

Polecane strony


Informacje
Ciekawostki

Wspomnienie o Tych co odeszli...
Copyright by www.gokisboguty.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.

Wykonanie i prowadzenie strony: Patryk Świerżewski