"Kultura to nie żaden cud, lecz zwykla świeczka,
to tych spod serca parę nut, ludzkość serdeczna".
                         Konstanty Idlefons Gałczyński

Menu Główne
Dane kontaktowe

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu
w Bogutach-Piankach
ul. Olszewskiego 2
07-325 Boguty-Pianki
Numer NIP: 759-15-83-987
Adres e-mail: gokisboguty@wp.pl
Tel. 862775074
Godziny otwarcia:
Poniedziałek-Piątek: 7:30 - 15:30.

Licznik odwiedzin strony
Harmonogram Tygodnia

Wtorek - 18:00 - spotkania Klubu Seniora

Środa - 18:00 - muzyczne środy - Zespół Żurawiacy

Czwartek - 18:00 - twórcy i poeci

Siłownia - codziennie do 22:00

Aktualności

W naszej polskiej tradycji i kulturze okres Bożego Narodzenia i Świętych Wieczorów, to czas kolędowania. Tu w naszym regionie tak było od pokoleń. Od 33 lat tę piękną polską tradycję kultywuje Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bogutach-Piankach. To wstęp Romana Świerżewskiego, który witając gości przybliżył historię kolędowania w gminie Boguty-Pianki. Corocznie przybywają do Bogut zespoły z pięciu okolicznych powiatów z Mazowsza i Podlasia: grajewskiego, ostrowskiego, siemiatyckiego, wysokomazowieckiego i zambrowskiego. „Przyjeżdżamy tu do was, chociaż mamy zaproszenia występów w okolicy Wąsosza i Grajewa. Pokonaliśmy ponad 100 km, bo tu u was jest niepowtarzalny klimat”,- mówią kolędujący z Szopką Ewa i Jacek Nowakowie z Wąsosza.
Dodany 11.01.2018 21:22
W Parlamencie Europejskim w Brukseli otwarta została wystawa „Młodych Twórców Mazowsza”. Wśród zaproszonych gości z województwa mazowieckiego - Wschodnie Mazowsze reprezentował naszą gminna kulturę Roman Świerżewski dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Bogutach-Piankach. W uroczystości uczestniczyli dyrektorzy instytucji kultury Mazowsza m.in. Raciąża, Przasnysza, Siedlec i muzeów w Sierpcu i Jedlińsku. Autorami prac na wystawie byli m. in. Katarzyna Bąkowska-Roszkowska absolwentka ASP z Płocka, Maja Borowicz absolwentka SGGW Wydziału Architektury Krajobrazu z Mińska Mazowieckiego, Radosław Jastrzębski absolwent ASP Wydział Malarstwa z Ostrołęki,
Dodany 17.12.2017 12:20
Drohiczyn - historyczna Stolica Podlasia jedno z najstarszych miast w Polsce posiada stałą ekspozycje Starych Motocykli. Wystawa robi wrażenie bo obejmuje ponad trzydzieści motocykli pochodzących z Polski i innych krajów Europy. Najstarszy eksponat ma ponad sto lat. Wystawa ma charakter stały i ciągle poszerza się o nowe eksponaty.
W Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Bogutach-Piankach czynna jest Wystawa planszowa Stare Motocykle odzwierciedlenie stałej ekspozycji z Drohiczyna.
Dodany 29.11.2017 22:02
To właśnie Polska

Chłopcom z Ciechanowca, Klukowa i Bogut
którzy szli służyć zbrojnie
w tej najświętszej wojnie
Ojczyźnie i Bogu …


Według tekstu „Wojenko, wojenko” Franciszka Kobryńczuka poświęcony był w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu wieczór pieśni patriotycznej. 15 listopada wieczorem członkowie zespołu „Żurawiacy” wraz z mieszkańcami Bogut-Pianek uczcili 99 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę,

Dodany 25.11.2017 20:55
Programem „Nasze Talenty” prezentującym poezję miejscowych poetów, muzykę, folklor, reportaże i taniec Gminny Ośrodek Kultury i Sportu zainaugurował sezon kulturalny. Zespół Żurawiacy powitał licznie przybyłych gości do ośrodka kultury znanym utworem „Witajcie nam”. Jak zwykle niezawodnie przybył ks. Stanisław Mikucki proboszcz parafii, pani Hanna Szymańska dyrektor szkoły podstawowej im Papieża Jana Pawła II wraz z licznym gronem nauczycieli, pan Grzegorz Radomski dzielnicowy Policji w Nurze, pani Jolanta Walkowska Naczelnik Poczty w Bogutach-Piankach z pracownikami.
Dodany 23.10.2017 22:03
Towarzystwo „Nasze Boguty” wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Bogutach-Piankach byli organizatorem wyjazdu do Warszawy, w którym wzięli udział członkowie Towarzystwa, zespołu ludowego, klubu seniora i mieszkańcy gminy. Pierwszym punktem pobytu w stolicy po zaparkowaniu przy Centrum Nauki Kopernik był rejs statkiem po Wiśle z barki „Sen nocy letniej”. Ze względu na niski poziom wody w Wiśle odwołany został rejs statkiem Leoewentin. Grupa uczestników podzielona została na dwie grupy i popłynęli statkiem Werner. Uczestnicy pierwszego rejsu podziwiali z perspektywy rzeki warszawskie mosty, plażę nad Wisłą, port Czerniakowski, Stadion Narodowy, warszawską „Syrenkę”, Centrum Nauki Kopernik, panoramę Powiśla i Starego Miasta, nowe bulwary wiślane Jana Karskiego, park fontann i wejście do Portu Praskiego.
Dodany 20.08.2017 12:48
W Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Bogutach Piankach w dniu 7 czerwca gościł na spotkaniu autorskim prof. Dariusz Gwiazdowicz z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Prof. Dariusz Gwiazdowicz jest laureatem Medalu Wiktora Godlewskiego, autor książki „Podróże Nieudacznika” przybył na spotkanie do ośrodka kultury by odebrać medal, gdyż w dniu wręczania laureatom 12 maja nie był obecny z powodu służbowych obowiązków. Jednocześnie spotkał się mieszkańcami oraz młodzieżą z gimnazjum, która bardzo licznie zapewniła salę. W imieniu rzewodniczącego Kapituły Medalu Wiktora Godlewskiego medal wręczył Roman Świerżewski dyrektor ośrodka, cytując słowa prof. Tomasza Boreckiego przewodniczącego kapituły, że laureat z Poznania jest wybitną postacią w dziedzinie przyrody, ochrony środowiska i lasu. Jest autorem wielu książek i publikacji o estetyce lasu, kulturowych aspektach łowiectwa i akarologii czyli nauce o roztoczach. Przekazał listy gratulacyjne od Wójta Gminy, Starosty Powiatu Ostrowskiego i Juli Pitery Europosła Parlamentu Europejskiego wraz z ufundowaną encyklopedią.
Dodany 12.06.2017 21:46

<< Poprzedni 1 2 3 4 5  Następny >>

Powered by CuteNews
Polecane strony


Informacje
Ciekawostki

Wspomnienie o Tych co odeszli...
Copyright by www.gokisboguty.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.

Wykonanie i prowadzenie strony: Patryk Świerżewski