Zapusty w Bogutach–Piankach
Oj działo się w tłusty czwartek, na zorganizowanych karnawałowych zapustach. Z okazji otwarcia wystawy „Podlasianie w karykaturze”, której autorem jest Tomasz Brański z Białegostoku, ośrodek kultury zorganizował tłustoczwartkowy wieczorek. Wstępem do zabawy były występy zespołu „Żurawiacy” oraz recital akordeonowy Przemka Moczulskiego. Roman Świerżewski dyrektor ośrodka przypomniał tradycje kończącego się karnawału, które zaczynały się w tłusty czwartek a kończyły w zapusty we wtorek, czasem zahaczając Popielca. Następnie do ośrodka przybywali przebierańcy tzw. „bakusy” z grupy teatralnej z Perlejewa oraz Emilana Kudyby z Łomży. Były fraszki, skecze oraz stroje z różnych kontynentów i znachor z Afryki. „Mariola" i „Zosia" zaprezentowały tradycyjne teksty zapustowe. W wieczorku wzięły udział władze gminy; Jędrzej Michał Drewnowski- wójt, Grzegorz Tymiński przewodniczący Rady Gminy, Eliza Drewnowska - radna powiatu ostrowskiego, ks. Kanonik Stanisław Mikucki proboszcz parafii Boguty-Pianki. Wśród zaproszonych gości licznie przybyli mieszkańcy gminy, dyrektorzy szkół i nauczyciele, członkowie zespołu Żurawiacy, zaprzyjaźniona grupa teatralna z Perlejewa oraz Klub Seniora. Były pączki z Łomży, Czyżewa i Perlejewa, zabawa przy kapeli Łuniewskich trwała do późnych godzin nocnych. Jak karnawał to karnawał wspominali goście tej uroczystości.

Dodany 06.03.2019 21:29 by admin