Wystawa satyrystyczna „Podlasianie w kartkaturze”
W Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu Bogutach–Piankach w tłusty czwartek otwarta została wystawa PODLASIANIE w karykaturze. Autorem prac jest Tomasz Brański z Białegostoku. Jest to pierwsza wystawa karykatury w ośrodku kultury. Poza twarzami Podlasia można na wystawie obejrzeć również kilka znajomych twarzy z gminy Boguty-Pianki. Pan Tomasz Brański rysownik, amator zadebiutował na początku lat dziewięćdziesiątych ub. wieku. Rysuje portrety mniej i bardziej znanych osobistości. Rysował do Karuzeli, Świata Młodych, Super Ekspresu i gazet ogólnopolskich. Od 2006r. współpracował z Klubem Sportowym Jagiellonia portretując piłkarzy. W regionie Podlasia publikuje prace w Kurierze Podlaskim, Porannym. Roman Świerżewski otwierając wystawę podziękował autorowi wystawy za użyczenie prac oraz tym, którzy wspomagali przy jej realizacji. Na otwarcie przybyły władze gminy: Jędrzej Michał Drewnowski - wójt, Grzegorz Tymiński - przewodniczący Rady Gminy, Eliza Drewnowska - radna powiatu ostrowskiego, ks. Kanonik Stanisław Mikucki proboszcz parafii Boguty-Pianki. Wśród zaproszonych gości licznie przybyli mieszkańcy gminy, dyrektorzy szkół i nauczyciele, członkowie zespołu Żurawiacy, zaprzyjaźniona grupa teatralna z Perlejewa oraz Klub Seniora. Otwarciu towarzyszył recital akordeonowy Przemysława Moczulskiego współpracującego z ośrodkiem kultury oraz występy zespołu Żurawiacy. Jak w tradycji polskiej było przybyli również zapustnicy, bakusy i zabawa do późnych godzin wieczornych.

Dodany 05.03.2019 21:47 by admin