Muzeum w Terenie – Reminiscencje filmowe
W Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Bogutach-Piankach odbył się pokaz filmów w ramach projektu ,,Muzeum w Terenie‘’. Film dokumentalny ,,Wyrób dywanów dwuosnowowych’’ zrealizowanych przez Krzysztofa Chojnackiego z Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie. Film nagrany w 1985 roku, w którym występuje Eugenia Olszewska oraz inni mieszkańcy Gminy Boguty-Pianki, dokumentuje technikę wyrobu dywanów dwuosnowowych.
W programie przedstawione zostały dokumenty z ubiegłego wieku prezentowane w ramach tego projektu oraz warsztaty dla najmłodszych dzieci pod tytułem ,,Ruszamy w Teren’’ i Jak zostać etnografem, Etnograf kto to jest. Bohaterzy dawnych filmów etnograficznych nigdy nie widzieli siebie na ekranie, często nawet nie uświadamiali sobie jak wielki wnieśli wkład w badanie kultury i zachowanie narodowego dziedzictwa. Pracownicy muzeum wracają z filmami w miejsca gdzie były realizowane filmy. W ośrodku kultury czynna jest wystawa ,,Dywany dwuosnowowe" bohaterki filmu Eugenii Olszewskiej i córki Ireny Lipskiej.

Dodany 28.10.2018 09:29 by admin