Kultura Mazowsza w Brukseli
W Parlamencie Europejskim w Brukseli otwarta została wystawa „Młodych Twórców Mazowsza”. Wśród zaproszonych gości z województwa mazowieckiego - Wschodnie Mazowsze reprezentował naszą gminna kulturę Roman Świerżewski dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Bogutach-Piankach. W uroczystości uczestniczyli dyrektorzy instytucji kultury Mazowsza m.in. Raciąża, Przasnysza, Siedlec i muzeów w Sierpcu i Jedlińsku. Autorami prac na wystawie byli m. in. Katarzyna Bąkowska-Roszkowska absolwentka ASP z Płocka, Maja Borowicz absolwentka SGGW Wydziału Architektury Krajobrazu z Mińska Mazowieckiego, Radosław Jastrzębski absolwent ASP Wydział Malarstwa z Ostrołęki, Andrzej Jobczyk absolwent PWSTTViT fotograf z Chodowa k/Siedlec, Zofia Klamka studentka ASP Wydział Grafiki z Radomia, Misia Łukasiewicz absolwentka UW Historii Sztuki i studentka ASP Wydziału Rzeźby z Podkowy Leśnej, Julia Kowalska studentka ASP Wydziały Malarstwa z Radomia. Wystawa budziła zainteresowanie nie tylko Polaków ale i innych narodowości. Wystawę otworzyła pani Julia Pitera Europoseł ale jednocześnie organizator i pomysłodawca tej uroczystości. Na otwarcie przybyło wielu europosłów m. in. Bogusław Liberadzki, Barbara Kurdycka, Jarosław Kalinowski, Adam Szejnfeld. Autorzy wystawy i zaproszeni goście mieli okazję do zwiedzenia „od kuchni” Parlamentu Europejskiego oraz stolicy Belgii Brukseli. Odbyło się również spotkanie z posłanką panią Julia Piterą. Była to promocja polskiej kultury i sztuki w Brukseli. Pan Paweł Trojanowski asystent pani posłanki był naszym wspaniałym przewodnikiem i opiekunem podczas całego pobytu.

Dodany 17.12.2017 12:20 by admin