"Kultura to nie żaden cud, lecz zwykla świeczka,
to tych spod serca parę nut, ludzkość serdeczna".
                         Konstanty Idlefons Gałczyński

Menu Główne
Dane kontaktowe

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu
w Bogutach-Piankach
ul. Olszewskiego 2
07-325 Boguty-Pianki

Dyrektor: Izabela Bogucka

Adres e-mail: gokisboguty@wp.pl
tel: 86 277 50 74
Numer NIP: 759-15-83-987

Numer rachunku bankowego:
59 8747 1018 0260 1544 2000 0040

Godziny otwarcia:
Poniedziałek-Piątek: 8:00 - 16:00

Licznik odwiedzin strony
Harmonogram Tygodnia

Wtorek - 18:00 - spotkania Klubu Seniora

Środa - 18:00 - muzyczne środy - Zespół Żurawiacy

Czwartek - 18:00 - twórcy i poeci

Siłownia - codziennie do 22:00

Aktualności

W dniu 11 listopada w Bogutach-Piankach odbyły się gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości. Uczestniczyli w nich przedstawiciele władz samorządowych, delegacje stowarzyszeń i organizacji pozarządowych, poczet sztandarowy Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II oraz mieszkańcy gminy Boguty-Pianki.
Obchody rozpoczęły się uroczystą Mszą Św. za Ojczyznę odprawioną w kościele parafialnym pod wezwaniem Wszystkich Świętych w Bogutach-Piankach. Następnie delegacja władz samorządowych na czele z Panem Wójtem Gminy udała się na mogiłę żołnierską przy ulicy Wiejskiej, by złożyć kwiaty.
Kolejna część uroczystości odbyła się w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Bogutach-Piankach. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu narodowego o godzinie 12.00 licznie zgromadzona publiczność obejrzała część artystyczną przygotowaną przez uczniów i nauczycieli szkół z terenu gminy. Akademia zakończyła się wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych pod przewodnictwem Zespołu Żurawiacy.
To wspólne spotkanie w dniu narodowego święta uświadomiło wszystkim zgromadzonym jakim wielkim dobrem jest niepodległość naszego kraju, za którą nasi przodkowie przelewali krew.
Dodany 14.11.2019 11:24
W dniu 30 października 2019 roku miało miejsce uroczyste spotkanie, na którym Wójt Gminy Boguty-Pianki Jędrzej Drewnowski oraz Przewodniczący Rady Gminy Boguty-Pianki Grzegorz Tymiński podziękowali Panu Romanowi Świerżewskiermu za wieloletnią pracę na rzecz kultury na stanowisku dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Bogutach-Piankach.
Podziękowania za wieloletnią współpracę złozyli przedstawiciele szkół, instytucji, stowarzyszeń, przyjaciele i współpracownicy. Uczestnicy spotkania podkreślali w swoich wypowiedziach jak ważna była praca Pana dyrektora dla społeczności gminnej, a działalność Ośrodka rozsławiła gminę Boguty-Pianki i jej mieszkańców w kraju i poza jego granicami. To Panu dyrektorowi zawdzięczamy uroczystości, które na stałe wpisały się w kalendarz mieszkańców kraju (Medale Wiktora Godlewskiego za działania na rzecz przyrody) i powiatu ostrowskiego ("Święty Wieczór" - Spotkania Kolędnicze w Święto Trzech Króli). Zespół ludowy Żurawiacy działający już niemal 20 lat to również zasługa Pana Świerżewskiego. Dziesiątki wystaw i publikacji, setki ciekawych spotkań, ale przede wszystkim niezliczone wzruszenia, uśmiechy, chwile zadumy i radości.
Podczas spotkania nie zabrakło niespodzianek, które wywołały uśmiech i wzruszenie. Zespół Żurawiacy zaskoczył wszystkich wyjątkowym koncertem dedykowanym Panu dyrektorowi, a prezentacja fotografii przywołała miłe wspomnienia. Pan dyrektor w swoim wystąpieniu wspominał trudne początki pracy, podzielił się z zebranymi anegdotami i refleksjami zbieranymi przez ponad trzy dekady. Z ust honorowego gościa spotkania popłyneły podziękowania i ciepłe słowa skierowane do wszystkich przybyłych gości.
Na zakończenie uroczystości wszyscy skosztowali pysznego tortu przygotowanego specjalnie na ten wyjątkowy wieczór.
Dodany 05.11.2019 11:03
W zwiazku z 80 rocznicą wybuchu II wojny światowej 4 października w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu odbyło się I Spotkanie kolekcjonersko-historyczne "Podziel się historią" połączone z otwarciem wystawy pt. "Wojna 1939-1945 we wspomnieniach mieszkańców Ostrowi Mazowieckiej i okolic" udostępnionej przez Bibliotekę Miejską w Ostrowi Mazowieckiej.

Zaproszenie na spotkanie przyjęli kolekcjonerzy: Ryszard Deniziak, Wojciech Łopuski, Robert Uszyński i Marek Krajewski. Panowie zaprezentowali niezwykle ciekawe zbiory militariów z okresu I i II wojny światowej, których nie powstydziłoby się największe muzeum. Na zwiedzających niezapomniane wrażenie robiły szable, pistolety, strzelby i pociski. Panowie z pasją opowiadali uczniom o swoich zbiorach. Eksponaty na I Spotkanie kolekcjonersko-historyczne udostępniło również Muzeum Forteczne w Piątnicy oraz mieszkańcy gminy Boguty-Pianki. Niezwykłym gościem na spotkaniu był Pan Leopold Dmochowski żołnierz Narodowych Sił Zbrojnych pseudonim "Sęk" mieszkający obecnie we wsi Drewnowo Dmoszki. Pan Leopold podzielił się wzruszającymi wsponieniami z młodzieża i dorosłymi mieszkańcami naszej gminy przybyłymi na spotkanie.

Problematyka II wojny światowej zajmuje szczególne miejsce w pamięci Polaków. Tym bardziej należy podkreślać potrzebę podtrzymywania pamięci o niej. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie spotkania. Zapraszamy do udziału w kolejnych wydarzeniach.
Dodany 15.10.2019 10:48
Po 10 letniej przerwie plac przy zabytkowym wiatraku w Drewnowie Ziemakach znów zatętnił muzyką i gwarem. W niedzielne popołudnie 8 września setki ludzi mogły wziąć udział w” Spotkaniu pod wiatrakiem „ zorganizowanym przez Wójta Gminy Boguty-Pianki oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bogutach. Współorganizatorami byli Samorząd Województwa Mazowieckiego i Państwowy Instytut Badawczy NASK. Partnerem wspierającym imprezę było Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej oraz Muzeum Rolnictwa im. Ks. K. Kluka w Ciechanowcu. Festyn był wspaniałą okazją do integracji mieszkańców gminy, prezentacji dorobku kulturalnego zespołów ludowych, lokalnych twórców, talentów dzieci i młodzieży z terenu gminy Boguty-Pianki.
Dodany 12.09.2019 09:16
Walcem z "Nocy i Dni" powitała gości, laureatów i rozpoczęła uroczystość Urszula Kwiatkowska. Wójt Jędrzej Michał Drewnowski powitał laureatów oraz przybyłych gości w gminie, w której urodził się Wiktor Godlewski. Prof. Tomasz Borecki przewodniczący Kapituły przedstawił charakterystyki laureatów przyznanych medali za 2018r. Cytując C.K.Norwida "Do kraju tego..." W uzasadnieniu przewodniczącego zrozumieć można było czym jest Ojczyzna. Jaki byłby ten świat bez przyrody, kontynuował przewodniczący. Jak byłoby smutno bez bocianów i gawronów. Ten polski krajobraz z kapliczkami na rozdrożu dróg mobilizuje do cieszenia się pięknem polskiego krajobrazu. To jest nasza piękna polska przyroda. Kierując słowa uznania do jednego z laureatów Sergiusza Leończyka profesor Borecki wspomniał o Polakach na Syberii i o Wiktorze Godlewskim, o pięknie kamieni syberyjskich, które kojarzą się z wielka tragedią zesłań. To "Polskie Kwiaty" dedykowane były temu laureatowi. Wszystkim laureatom dedykowane były utwory wokalne w wykonaniu Urszuli Kwiatkowskiej oraz Dominiki Boguckiej, a uroczystość prowadziła Bogusia Uszyńska. Tradycyjnie organizatorem uroczystości był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu, Starosta Ostrowski i Wójt Gminy. Uroczystość wręczenia Medali odbyła się w scenerii wystawy Tomasza Brańskiego z Białegostoku "Podlasianie karykatura portretowa".
Dodany 04.06.2019 22:28
Oj działo się w tłusty czwartek, na zorganizowanych karnawałowych zapustach. Z okazji otwarcia wystawy „Podlasianie w karykaturze”, której autorem jest Tomasz Brański z Białegostoku, ośrodek kultury zorganizował tłustoczwartkowy wieczorek. Wstępem do zabawy były występy zespołu „Żurawiacy” oraz recital akordeonowy Przemka Moczulskiego. Roman Świerżewski dyrektor ośrodka przypomniał tradycje kończącego się karnawału, które zaczynały się w tłusty czwartek a kończyły w zapusty we wtorek, czasem zahaczając Popielca. Następnie do ośrodka przybywali przebierańcy tzw. „bakusy” z grupy teatralnej z Perlejewa oraz Emilana Kudyby z Łomży. Były fraszki, skecze oraz stroje z różnych kontynentów i znachor z Afryki. „Mariola" i „Zosia" zaprezentowały tradycyjne teksty zapustowe. W wieczorku wzięły udział władze gminy; Jędrzej Michał Drewnowski- wójt, Grzegorz Tymiński przewodniczący Rady Gminy, Eliza Drewnowska - radna powiatu ostrowskiego, ks. Kanonik Stanisław Mikucki proboszcz parafii Boguty-Pianki. Wśród zaproszonych gości licznie przybyli mieszkańcy gminy, dyrektorzy szkół i nauczyciele, członkowie zespołu Żurawiacy, zaprzyjaźniona grupa teatralna z Perlejewa oraz Klub Seniora. Były pączki z Łomży, Czyżewa i Perlejewa, zabawa przy kapeli Łuniewskich trwała do późnych godzin nocnych. Jak karnawał to karnawał wspominali goście tej uroczystości.
Dodany 06.03.2019 21:29
W Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu Bogutach–Piankach w tłusty czwartek otwarta została wystawa PODLASIANIE w karykaturze. Autorem prac jest Tomasz Brański z Białegostoku. Jest to pierwsza wystawa karykatury w ośrodku kultury. Poza twarzami Podlasia można na wystawie obejrzeć również kilka znajomych twarzy z gminy Boguty-Pianki. Pan Tomasz Brański rysownik, amator zadebiutował na początku lat dziewięćdziesiątych ub. wieku. Rysuje portrety mniej i bardziej znanych osobistości. Rysował do Karuzeli, Świata Młodych, Super Ekspresu i gazet ogólnopolskich. Od 2006r. współpracował z Klubem Sportowym Jagiellonia portretując piłkarzy.
Dodany 05.03.2019 21:47

<< Poprzedni 1 2 3 4 5 6  Następny >>

Powered by CuteNews
Copyright by www.gokisboguty.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.

Wykonanie i prowadzenie strony: Patryk Świerżewski