"Kultura to nie żaden cud, lecz zwykla świeczka,
to tych spod serca parę nut, ludzkość serdeczna".
                         Konstanty Idlefons Gałczyński

Menu Główne
Dane kontaktowe

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu
w Bogutach-Piankach
ul. Olszewskiego 2
07-325 Boguty-Pianki
Numer NIP: 759-15-83-987
Adres e-mail: gokisboguty@wp.pl
Tel. 862775074
Godziny otwarcia:
Poniedziałek-Piątek: 7:30 - 15:30.

Licznik odwiedzin strony

Harmonogram Tygodnia

Wtorek - 18:00 - spotkania Klubu Seniora

Środa - 18:00 - muzyczne środy - Zespół Żurawiacy

Czwartek - 18:00 - twórcy i poeci

Siłownia - codziennie do 22:00

Aktualności

Uroczystą Mszą Świętą w kościele parafialnym p.w. Wszystkich świętych w Bogutach Piankach sprawowaną przez ks. Kanonika Stanisława Mikuckiego proboszcza Parafii rozpoczęły się uroczystości 100-rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Wzięły w tej pięknej uroczystości również udział poczty sztandarowe Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II i Ochotniczej Straży Pożarnej. Organizatorami tego święta były: Szkoła Podstawowa im. Ojca Swiętego Jana Pawła II, Wójt Gminy oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu. W kazaniu podczas Mszy św. Ks. Stanisław Mikucki podkreślił wiarę i kulturę w okresie stuletniej rocznicy, mówił o języku polskim ale również o wielkich ludziach jakich dała nam wolna Ojczyzna, malarzy, pisarzy ale i Ojca Swiętego JP II. Dramatem była 123 letnia niewola ale tragedią jeszcze większą było to, - kontynuował w kazaniu ks. Proboszcz, że dwóch braci polaków ubranych w różne mundury strzelało do siebie.
Dodany 13.11.2018 22:30
W Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Bogutach-Piankach odbył się pokaz filmów w ramach projektu ,,Muzeum w Terenie‘’. Film dokumentalny ,,Wyrób dywanów dwuosnowowych’’ zrealizowanych przez Krzysztofa Chojnackiego z Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie. Film nagrany w 1985 roku, w którym występuje Eugenia Olszewska oraz inni mieszkańcy Gminy Boguty-Pianki, dokumentuje technikę wyrobu dywanów dwuosnowowych.
W programie przedstawione zostały dokumenty z ubiegłego wieku prezentowane w ramach tego projektu oraz warsztaty dla najmłodszych dzieci pod tytułem ,,Ruszamy w Teren’’ i Jak zostać etnografem, Etnograf kto to jest.
Dodany 28.10.2018 09:29
Wśród siedmiu laureatów Honorowego Wyróżnienia Starosty Ostrowskiego "Zasłużony dla Powiatu Ostrowskiego" znalazł się Roman Świerżewski dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Bogutach Piankach. Laureat otrzymał statuetkę - Zasłużony dla Powiatu Ostrowskiego oraz medal XX-lecia Powiatu Ostrowskiego w podziękowaniu za współpracę z Samorządem Powiatu Ostrowskiego.
Dodany 14.09.2018 20:13
Tradycyjnie w maju wręczone zostały Medale Wiktora Godlewskiego "za działania na rzecz przyrody". Programem artystycznym dedykowanym laureatom i gościom Zespół Żurawiacy powitał gości. Następnie z recitalem utworów na akordeon wystąpił Przemysław Moczulski, witając gości Roman Świerżewski dyrektor Ośrodka oddał głos Józefowi Boguckiemu Wójtowi Gminy, który powitał gości. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Powiatu Ostrowskiego na czele z Panem Zbigniewem Kamińskim Starostą Powiatu i współorganizatorem tej uroczystości, Panią Urszulą Wołosiewicz wice starostą, władze Gminy,
Dodany 23.05.2018 21:26
Trzecią statuetkę Invictus odebrał osobiście Roman Świerżewski, od 33 lat dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Bogutach-Piankach. Na początku swej pracy R. Świerżewski zorganizował Święty Wieczór, czyli Spotkanie Kolędnicze w święto Trzech Króli. Wymyślił medal im. Wiktora Godlewskiego, urodzonego w Bogutach znanego przyrodnika i kieruje pracami kapituły, która go przyznaje. Utworzył zespół Żurawiacy, który występował w wielu miejscach w kraju, ale także na Litwie i Ukrainie.

Czytaj więcej: http://www.to.com.pl/wiadomosci/ostrow-mazowiecka/a/w-ostrowi-wreczono-statuetki-niezwyklym-ludziom-zdjecia,12927254/
Dodany 18.02.2018 21:13
W naszej polskiej tradycji i kulturze okres Bożego Narodzenia i Świętych Wieczorów, to czas kolędowania. Tu w naszym regionie tak było od pokoleń. Od 33 lat tę piękną polską tradycję kultywuje Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bogutach-Piankach. To wstęp Romana Świerżewskiego, który witając gości przybliżył historię kolędowania w gminie Boguty-Pianki. Corocznie przybywają do Bogut zespoły z pięciu okolicznych powiatów z Mazowsza i Podlasia: grajewskiego, ostrowskiego, siemiatyckiego, wysokomazowieckiego i zambrowskiego. „Przyjeżdżamy tu do was, chociaż mamy zaproszenia występów w okolicy Wąsosza i Grajewa. Pokonaliśmy ponad 100 km, bo tu u was jest niepowtarzalny klimat”,- mówią kolędujący z Szopką Ewa i Jacek Nowakowie z Wąsosza.
Dodany 11.01.2018 21:22
W Parlamencie Europejskim w Brukseli otwarta została wystawa „Młodych Twórców Mazowsza”. Wśród zaproszonych gości z województwa mazowieckiego - Wschodnie Mazowsze reprezentował naszą gminna kulturę Roman Świerżewski dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Bogutach-Piankach. W uroczystości uczestniczyli dyrektorzy instytucji kultury Mazowsza m.in. Raciąża, Przasnysza, Siedlec i muzeów w Sierpcu i Jedlińsku. Autorami prac na wystawie byli m. in. Katarzyna Bąkowska-Roszkowska absolwentka ASP z Płocka, Maja Borowicz absolwentka SGGW Wydziału Architektury Krajobrazu z Mińska Mazowieckiego, Radosław Jastrzębski absolwent ASP Wydział Malarstwa z Ostrołęki,
Dodany 17.12.2017 12:20

<< Poprzedni 1 2 3 4 5  Następny >>

Powered by CuteNews
Polecane strony


Informacje
Ciekawostki

Wspomnienie o Tych co odeszli...
Copyright by www.gokisboguty.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.

Wykonanie i prowadzenie strony: Patryk Świerżewski