"Kultura to nie żaden cud, lecz zwykla świeczka,
to tych spod serca parę nut, ludzkość serdeczna".
                         Konstanty Idlefons Gałczyński

Menu Główne
Dane kontaktowe

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu
w Bogutach-Piankach
ul. Olszewskiego 2
07-325 Boguty-Pianki

Dyrektor: Izabela Bogucka

Adres e-mail: gokisboguty@wp.pl
tel: 86 277 50 74
Numer NIP: 759-15-83-987

Numer rachunku bankowego:
59 8747 1018 0260 1544 2000 0040

Godziny otwarcia:
Poniedziałek-Piątek: 8:00 - 16:00

Licznik odwiedzin strony
Harmonogram Tygodnia

Wtorek - 18:00 - spotkania Klubu Seniora

Środa - 18:00 - muzyczne środy - Zespół Żurawiacy

Czwartek - 18:00 - twórcy i poeci

Siłownia - codziennie do 22:00

Aktualności

Po 10 letniej przerwie plac przy zabytkowym wiatraku w Drewnowie Ziemakach znów zatętnił muzyką i gwarem. W niedzielne popołudnie 8 września setki ludzi mogły wziąć udział w” Spotkaniu pod wiatrakiem „ zorganizowanym przez Wójta Gminy Boguty-Pianki oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bogutach. Współorganizatorami byli Samorząd Województwa Mazowieckiego i Państwowy Instytut Badawczy NASK. Partnerem wspierającym imprezę było Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej oraz Muzeum Rolnictwa im. Ks. K. Kluka w Ciechanowcu. Festyn był wspaniałą okazją do integracji mieszkańców gminy, prezentacji dorobku kulturalnego zespołów ludowych, lokalnych twórców, talentów dzieci i młodzieży z terenu gminy Boguty-Pianki.
Dodany 12.09.2019 09:16
Walcem z "Nocy i Dni" powitała gości, laureatów i rozpoczęła uroczystość Urszula Kwiatkowska. Wójt Jędrzej Michał Drewnowski powitał laureatów oraz przybyłych gości w gminie, w której urodził się Wiktor Godlewski. Prof. Tomasz Borecki przewodniczący Kapituły przedstawił charakterystyki laureatów przyznanych medali za 2018r. Cytując C.K.Norwida "Do kraju tego..." W uzasadnieniu przewodniczącego zrozumieć można było czym jest Ojczyzna. Jaki byłby ten świat bez przyrody, kontynuował przewodniczący. Jak byłoby smutno bez bocianów i gawronów. Ten polski krajobraz z kapliczkami na rozdrożu dróg mobilizuje do cieszenia się pięknem polskiego krajobrazu. To jest nasza piękna polska przyroda. Kierując słowa uznania do jednego z laureatów Sergiusza Leończyka profesor Borecki wspomniał o Polakach na Syberii i o Wiktorze Godlewskim, o pięknie kamieni syberyjskich, które kojarzą się z wielka tragedią zesłań. To "Polskie Kwiaty" dedykowane były temu laureatowi. Wszystkim laureatom dedykowane były utwory wokalne w wykonaniu Urszuli Kwiatkowskiej oraz Dominiki Boguckiej, a uroczystość prowadziła Bogusia Uszyńska. Tradycyjnie organizatorem uroczystości był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu, Starosta Ostrowski i Wójt Gminy. Uroczystość wręczenia Medali odbyła się w scenerii wystawy Tomasza Brańskiego z Białegostoku "Podlasianie karykatura portretowa".
Dodany 04.06.2019 22:28
Oj działo się w tłusty czwartek, na zorganizowanych karnawałowych zapustach. Z okazji otwarcia wystawy „Podlasianie w karykaturze”, której autorem jest Tomasz Brański z Białegostoku, ośrodek kultury zorganizował tłustoczwartkowy wieczorek. Wstępem do zabawy były występy zespołu „Żurawiacy” oraz recital akordeonowy Przemka Moczulskiego. Roman Świerżewski dyrektor ośrodka przypomniał tradycje kończącego się karnawału, które zaczynały się w tłusty czwartek a kończyły w zapusty we wtorek, czasem zahaczając Popielca. Następnie do ośrodka przybywali przebierańcy tzw. „bakusy” z grupy teatralnej z Perlejewa oraz Emilana Kudyby z Łomży. Były fraszki, skecze oraz stroje z różnych kontynentów i znachor z Afryki. „Mariola" i „Zosia" zaprezentowały tradycyjne teksty zapustowe. W wieczorku wzięły udział władze gminy; Jędrzej Michał Drewnowski- wójt, Grzegorz Tymiński przewodniczący Rady Gminy, Eliza Drewnowska - radna powiatu ostrowskiego, ks. Kanonik Stanisław Mikucki proboszcz parafii Boguty-Pianki. Wśród zaproszonych gości licznie przybyli mieszkańcy gminy, dyrektorzy szkół i nauczyciele, członkowie zespołu Żurawiacy, zaprzyjaźniona grupa teatralna z Perlejewa oraz Klub Seniora. Były pączki z Łomży, Czyżewa i Perlejewa, zabawa przy kapeli Łuniewskich trwała do późnych godzin nocnych. Jak karnawał to karnawał wspominali goście tej uroczystości.
Dodany 06.03.2019 21:29
W Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu Bogutach–Piankach w tłusty czwartek otwarta została wystawa PODLASIANIE w karykaturze. Autorem prac jest Tomasz Brański z Białegostoku. Jest to pierwsza wystawa karykatury w ośrodku kultury. Poza twarzami Podlasia można na wystawie obejrzeć również kilka znajomych twarzy z gminy Boguty-Pianki. Pan Tomasz Brański rysownik, amator zadebiutował na początku lat dziewięćdziesiątych ub. wieku. Rysuje portrety mniej i bardziej znanych osobistości. Rysował do Karuzeli, Świata Młodych, Super Ekspresu i gazet ogólnopolskich. Od 2006r. współpracował z Klubem Sportowym Jagiellonia portretując piłkarzy.
Dodany 05.03.2019 21:47
Wśród pięknie mieniącymi kolorami tęczy gwiazd, skakaniem kozy, i diabełka, i wesołych kolędników oraz jasełek i szopki występowały w br. zespoły kolędnicze z okolicznych powiatów. Jak co roku takie spotkanie podtrzymujące tradycje kolędowania naszego regionu są okazją do przypomnienia dawnych czasów, kiedy zwyczaj bożonarodzeniowego odwiedzania domów połączony ze składaniem życzeń był bardzo popularny. W br. na początek wystąpili soliści Przemysław Moczulski z Moczydeł Kukiełek z kolędami na akordeon, który często występuje z okazji różnych okoliczności w ośrodku kultury, następnie Wiktoria Wasala lat 9 z Warszawy zagrała kolędy na skrzypcach. Organizatorzy - Roman Swierżewski dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu oraz Jędrzej Michał Drewnowski Wójt Gminy wkroczyli na scenę wraz z zespołem kolędniczym Heroda z Rosochatego Kościelnego. Roman Świerżewski mówił o kultywowaniu tej polskiej pięknej tradycji,
Dodany 11.01.2019 20:51
Uroczystą Mszą Świętą w kościele parafialnym p.w. Wszystkich świętych w Bogutach Piankach sprawowaną przez ks. Kanonika Stanisława Mikuckiego proboszcza Parafii rozpoczęły się uroczystości 100-rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Wzięły w tej pięknej uroczystości również udział poczty sztandarowe Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II i Ochotniczej Straży Pożarnej. Organizatorami tego święta były: Szkoła Podstawowa im. Ojca Swiętego Jana Pawła II, Wójt Gminy oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu. W kazaniu podczas Mszy św. Ks. Stanisław Mikucki podkreślił wiarę i kulturę w okresie stuletniej rocznicy, mówił o języku polskim ale również o wielkich ludziach jakich dała nam wolna Ojczyzna, malarzy, pisarzy ale i Ojca Swiętego JP II. Dramatem była 123 letnia niewola ale tragedią jeszcze większą było to, - kontynuował w kazaniu ks. Proboszcz, że dwóch braci polaków ubranych w różne mundury strzelało do siebie.
Dodany 13.11.2018 22:30
W Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Bogutach-Piankach odbył się pokaz filmów w ramach projektu ,,Muzeum w Terenie‘’. Film dokumentalny ,,Wyrób dywanów dwuosnowowych’’ zrealizowanych przez Krzysztofa Chojnackiego z Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie. Film nagrany w 1985 roku, w którym występuje Eugenia Olszewska oraz inni mieszkańcy Gminy Boguty-Pianki, dokumentuje technikę wyrobu dywanów dwuosnowowych.
W programie przedstawione zostały dokumenty z ubiegłego wieku prezentowane w ramach tego projektu oraz warsztaty dla najmłodszych dzieci pod tytułem ,,Ruszamy w Teren’’ i Jak zostać etnografem, Etnograf kto to jest.
Dodany 28.10.2018 09:29

<< Poprzedni 1 2 3 4 5  Następny >>

Powered by CuteNews
Copyright by www.gokisboguty.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.

Wykonanie i prowadzenie strony: Patryk Świerżewski