Oj działo się w tłusty czwartek, na zorganizowanych karnawałowych zapustach. Z okazji otwarcia wystawy „Podlasianie w karykaturze”, której autorem jest Tomasz Brański z Białegostoku, ośrodek kultury zorganizował tłustoczwartkowy wieczorek. Wstępem do zabawy były występy zespołu „Żurawiacy” oraz recital akordeonowy Przemka Moczulskiego. Roman Świerżewski dyrektor ośrodka przypomniał tradycje kończącego się karnawału, które zaczynały się w tłusty czwartek a kończyły w zapusty we wtorek, czasem zahaczając Popielca. Następnie do ośrodka przybywali przebierańcy tzw. „bakusy” z grupy teatralnej z Perlejewa oraz Emilana Kudyby z Łomży. Były fraszki, skecze oraz stroje z różnych kontynentów i znachor z Afryki. „Mariola" i „Zosia" zaprezentowały tradycyjne teksty zapustowe. W wieczorku wzięły udział władze gminy; Jędrzej Michał Drewnowski- wójt, Grzegorz Tymiński przewodniczący Rady Gminy, Eliza Drewnowska - radna powiatu ostrowskiego, ks. Kanonik Stanisław Mikucki proboszcz parafii Boguty-Pianki. Wśród zaproszonych gości licznie przybyli mieszkańcy gminy, dyrektorzy szkół i nauczyciele, członkowie zespołu Żurawiacy, zaprzyjaźniona grupa teatralna z Perlejewa oraz Klub Seniora. Były pączki z Łomży, Czyżewa i Perlejewa, zabawa przy kapeli Łuniewskich trwała do późnych godzin nocnych. Jak karnawał to karnawał wspominali goście tej uroczystości.
Dodany 06.03.2019 21:29
W Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu Bogutach–Piankach w tłusty czwartek otwarta została wystawa PODLASIANIE w karykaturze. Autorem prac jest Tomasz Brański z Białegostoku. Jest to pierwsza wystawa karykatury w ośrodku kultury. Poza twarzami Podlasia można na wystawie obejrzeć również kilka znajomych twarzy z gminy Boguty-Pianki. Pan Tomasz Brański rysownik, amator zadebiutował na początku lat dziewięćdziesiątych ub. wieku. Rysuje portrety mniej i bardziej znanych osobistości. Rysował do Karuzeli, Świata Młodych, Super Ekspresu i gazet ogólnopolskich. Od 2006r. współpracował z Klubem Sportowym Jagiellonia portretując piłkarzy.
Dodany 05.03.2019 21:47
Wśród pięknie mieniącymi kolorami tęczy gwiazd, skakaniem kozy, i diabełka, i wesołych kolędników oraz jasełek i szopki występowały w br. zespoły kolędnicze z okolicznych powiatów. Jak co roku takie spotkanie podtrzymujące tradycje kolędowania naszego regionu są okazją do przypomnienia dawnych czasów, kiedy zwyczaj bożonarodzeniowego odwiedzania domów połączony ze składaniem życzeń był bardzo popularny. W br. na początek wystąpili soliści Przemysław Moczulski z Moczydeł Kukiełek z kolędami na akordeon, który często występuje z okazji różnych okoliczności w ośrodku kultury, następnie Wiktoria Wasala lat 9 z Warszawy zagrała kolędy na skrzypcach. Organizatorzy - Roman Swierżewski dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu oraz Jędrzej Michał Drewnowski Wójt Gminy wkroczyli na scenę wraz z zespołem kolędniczym Heroda z Rosochatego Kościelnego. Roman Świerżewski mówił o kultywowaniu tej polskiej pięknej tradycji,
Dodany 11.01.2019 20:51
Uroczystą Mszą Świętą w kościele parafialnym p.w. Wszystkich świętych w Bogutach Piankach sprawowaną przez ks. Kanonika Stanisława Mikuckiego proboszcza Parafii rozpoczęły się uroczystości 100-rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Wzięły w tej pięknej uroczystości również udział poczty sztandarowe Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II i Ochotniczej Straży Pożarnej. Organizatorami tego święta były: Szkoła Podstawowa im. Ojca Swiętego Jana Pawła II, Wójt Gminy oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu. W kazaniu podczas Mszy św. Ks. Stanisław Mikucki podkreślił wiarę i kulturę w okresie stuletniej rocznicy, mówił o języku polskim ale również o wielkich ludziach jakich dała nam wolna Ojczyzna, malarzy, pisarzy ale i Ojca Swiętego JP II. Dramatem była 123 letnia niewola ale tragedią jeszcze większą było to, - kontynuował w kazaniu ks. Proboszcz, że dwóch braci polaków ubranych w różne mundury strzelało do siebie.
Dodany 13.11.2018 22:30
W Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Bogutach-Piankach odbył się pokaz filmów w ramach projektu ,,Muzeum w Terenie‘’. Film dokumentalny ,,Wyrób dywanów dwuosnowowych’’ zrealizowanych przez Krzysztofa Chojnackiego z Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie. Film nagrany w 1985 roku, w którym występuje Eugenia Olszewska oraz inni mieszkańcy Gminy Boguty-Pianki, dokumentuje technikę wyrobu dywanów dwuosnowowych.
W programie przedstawione zostały dokumenty z ubiegłego wieku prezentowane w ramach tego projektu oraz warsztaty dla najmłodszych dzieci pod tytułem ,,Ruszamy w Teren’’ i Jak zostać etnografem, Etnograf kto to jest.
Dodany 28.10.2018 09:29
Wśród siedmiu laureatów Honorowego Wyróżnienia Starosty Ostrowskiego "Zasłużony dla Powiatu Ostrowskiego" znalazł się Roman Świerżewski dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Bogutach Piankach. Laureat otrzymał statuetkę - Zasłużony dla Powiatu Ostrowskiego oraz medal XX-lecia Powiatu Ostrowskiego w podziękowaniu za współpracę z Samorządem Powiatu Ostrowskiego.
Dodany 14.09.2018 20:13
Tradycyjnie w maju wręczone zostały Medale Wiktora Godlewskiego "za działania na rzecz przyrody". Programem artystycznym dedykowanym laureatom i gościom Zespół Żurawiacy powitał gości. Następnie z recitalem utworów na akordeon wystąpił Przemysław Moczulski, witając gości Roman Świerżewski dyrektor Ośrodka oddał głos Józefowi Boguckiemu Wójtowi Gminy, który powitał gości. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Powiatu Ostrowskiego na czele z Panem Zbigniewem Kamińskim Starostą Powiatu i współorganizatorem tej uroczystości, Panią Urszulą Wołosiewicz wice starostą, władze Gminy,
Dodany 23.05.2018 21:26

<< Poprzedni 1 2 3 4 5  Następny >>